Pasen! Daar hoort natuurlijk het boakeholt slepp’n bij voor de boake, die op 1e paasdag ontstoken zal worden.
Het boakholt slepp’n staat ook dit jaar gepland op Goede Vrijdag (18 april), waarbij de inwendige mens zeker niet zal worden vergeten. Hoeveel eieren en pannenkoeken zullen er dit jaar opgegeten gaan worden?
We verzamelen ’s- morgens om 10:00 uur bij de boake aan de Stokkumervlierweg, om vandaaruit in fraaie colonne met trekkers en wagens op pad te gaan. Omwille van de veiligheid verwachten we de kinderen onder begeleiding van een volwassene, dus NIET ALLEEN! Deelname op eigen risico.
Stokkumers die het snoeihout op Goede Vrijdag door de sleppers willen laten afvoeren, kunnen dat melden bij Wilfred Wiggers (06-15947649).
Op 1ste Paasdag (20 april) wordt onze eigen “Stokkumse Boake” ontstoken.
Met de kinderen, die dit leuk vinden, vertrekken we om 20:00 uur vanaf de parkeerplaats bij de school met fakkel of lampion in optocht richting het paasvuur.
Aangezien het vanuit school tot aan de Stokkumervlierweg nog wel een stukje lopen is, gaan we dit jaar niet lopend maar met de fiets! Voor de kinderen die hun fiets hebben versierd, hebben we een leuk aardigheidje. Zo wordt de stoet naar de boake nog kleurrijker!
Schutterskoningin, schuttersprins en jonkvrouw van Stokkum, zullen de optocht leiden en om rond 20:45 uur het vuur aan te steken. Om vervolgens met zijn allen te genieten van de warmte en te proosten, want met elkaar houden we deze mooie traditie levend! Tot dan,
Het Boakholt comité:.
Sjoerd Blankhorst/ Pauline Duringhof
Arjan Eertink / Janet Bril
Wilfred Wiggers / Kim Wiggers